Следващият старт за Световната купа ще бъде на 14-15 август в Марибор

3 годиниСпортни 2 Николай Парашкевов

Младата ни надежда в маутинбайка Изабела Янкова бе наградена от Фондация „София – европейска столица на спорта“.

Тя получи ваучер за екипировка на стойност 500 лв.

„Надяваме се по този начин да дадем възможност на една талантлива наша млада спортистка да реализира напълно своя потенциал в така популярна по целия свят дисциплина. Продължаваме да подкрепяме надеждите ни за добро бъдеще на българския спорт“, заяви Дамян Диков, изпълнителен директор на Фондацията.

Повод за награждаването са спечелените от нашата състезателка два медала в състезания за Световната купа.

В последния кръг, който се проведе в Леже (Франция) нашето момиче се класира на второ място на по-малко от три секунди зад победителката Фийби Гейл от Великобритания.

След силните карания в последните състезания, нашето момиче заема първо място в генералното класиране за ценния трофей.

Следващият кръг за Световната купа ще се проведе на 14-15 август в Марибор, където седмица по-рано ще се състои и Европейският старт в дисциплината като Изабела ще участва и в двата старта.

От Фондация „София – европейска столица на спорта“ ще продължат с подкрепата си към Изабела Янкова.

От организацията ще поемат половината от разходите за последното състезание от календара за Световната купа, което ще се проведе в САЩ.