Григор Димитров претърпя поражение в Мелбърн

Българинът загуби от французина Корентин Муте в два сета

3 годиниСпортни 1 Мирослав Митков

Българинът Григор Димитров загуби от французина Корентин Муте четвъртфиналния двубой в Мелбърн на ATP турнира Murray River Open.

Хасковлията отстъпи с 5-7, 2-6, след като по-рано през деня игра трисетов двубой срещу представителя на домакините Алексей Попирин.

В първия сет на мача срещу намиращия се под номер 80 в световната ранглиста французин, българинът дори водеше с 5-3, но не успя да се възползва от предимството си. Във втория сет физическата умора си каза думата и Димитров загуби двубоя.

Припомняме, че по-рано през деня стана ясен жребия за турнира от Големия шлем Australian Open. Григор Димитров ще се изправи срещу тежък съперник в първия кръг - хърватинът Марин Чилич.