Гришо победи, следва мач с Надал

Българинът се наложи над Ян-Ленард Щруф с 2:0

5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Най-добрият български тенисист победи с 7:6(2), 6:4 германеца Ян-Ленард Щруф за час и 58 минути игра. Мачът бе от втория кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Гришо взе реванш, след като преди 2 години именно германецът го отстрани в същия този втори кръг на надпреварата. Днешната среща също не беше лесна за българина. Той допусна пробив още в третия си сервис гейм, но успя да го върне веднага. Впоследствие се стигна до тайбрек, който Гришо спечели със 7:2. Втория сет започна чудесно за Димитров – с пробив, който се оказа достатъчен и за крайния успех. Така Григор си огигури мач срещу Краля на клея Рафаел Надал. Българинът има да защитава 360 точки, след като през миналия сезон достигна до полуфиналите, където бе спрян именно от Надал.