Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -

      Юрист: КПКОНПИ е селективно-репресивен орган

      20 ноември 2019 | 00:00 140

      Атанас Славов, юрист и депутат от Да, България, коментира решението Сотир Цацаров да оглави КПКОНПИ.
      Според него състезанието в случая не е решаващо. Това което трябва да се каже е, че КПКОНПИ е един селективно-репресивен оран. В този огран са замесени всякакви функции, той може да бъде използван като бухалка, изказа опасенията си Славов.
      Той обаче посочи, че Конституцията не оставя друга възможност на президента.
      Но това е тест за неговата публична роля, дали ще направи някакви стъпки. Дали ще сезира конституционния съд, или дори по-смело, да свика партиите и да разгледа промяна в Конституцията.
      Атанас Славов посочи още, че от работата на Цацаров като главен прокурор не се е случила реформа в прокуратурата. Не очакваме това да се случи и при Гешев, коментира юристът.
      Припомняме, че председател на КПКОНПИ се избира от парламента с обикновено мнозинство. Симеон Найденов от партия Воля е единственият друг кандидат.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Галина Захарова: Ситуацията със Сарафов е беззаконие, няма такава държава

      Председателят на ВКС предупреждава за институционална криза след отказ за изпълнение на съдебни актове

      Аутопсията за „Петрохан“: Детето е убито последно, версията за самоубийство се пропуква

      Съдебномедицинската експертиза поставя под въпрос версията за самоубийство и разкрива противоречия в балистичните и хронологичните данни

      ЦИК проверява статута на Стоил Цицелков, възможна процедура по отстраняване

      Комисията ще изиска информация от МВнР за евентуални ограничения за участие в мисии на ЕС
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions