Мач между два английски отбора прекратен заради расистки прояви

Фенове са хвърляли предмети и са наплюли вратар от Камерун

пропускане
4 годиниОбщество 9 Боряна Райчева

Мач между два английски отбора  бе прекратен заради расистки прояви. Футболистите на "Харингей Бороу" напуснаха терена след като фенове на гостуващия "Йоувил Таун" отправиха расистки обиди към вратаря на домакините Дъглас Пайетат от Камерун. Той също бе замерван с предмети и наплют.

Друг пострадал от расистките нападения е защитникът Коби Рол. Той написа в социалните мрежи, че не може да повярва, че през 2019а година е станал жертва на расизъм, а капитанът на отбора Раким Ричардс излезе с изявление, че  расизмът във футбола трябва да бъде изкоренен, след случилото се.
Малко по-късно играчите на двете страни се върнаха на терена като изява на солидарност.

Припомняме, че българският национален отбор по футбол загуби от Англия с резултат 0:6, а мачът беше спиран два пъти заради расизъм по трибуните през първото полувреме. Расистките обиди на мача България - Англия станаха основна тема в медиите във Великобритания. футбол загуби от Англия с резултат 0:6, а мачът беше спиран два пъти заради расизъм по трибуните през първото полувреме. Расистките обиди на мача България - Англия станаха основна тема в медиите във Великобритания.