НА ЖИВО: Григор Димитров срещу Ринки Хиджиката, българинът взе първия сет за 28 минути (ВИДЕО)

Победителят ще се изправи срещу Рафаел Надал или Джордан Томпсън

3 месецаСпортни 7 Антония Лазарова

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу австралиеца Ринки Хиджиката в мач от четвъртфиналите на турнира в Бризбейн. Това е първият мач по между им.

Мачът започна отлично за Григор Димитров. Българският тенисист направи два пробива и спечели първите пет гейма в срещата. Едва след това съперникът му спечели собствен сервис-гейм, за да намали на 1:5. Това позволи на българския тенисист да сервира за спечелване на първия сет. Успехът обаче не дойде лесно, тъй като на Гришо се наложи да спасява два брейкбола. Все пак той взе първата част с 6:1.

Победителят от днешния мач на полуфиналите ще се изправи срещу Рафаел Надал (Испания) или Джордан Томпсън (Австралия).