Световният шампион Франция с грешна стъпка след автогол

Турция изненада Нидерландия, Словения победи Хърватия в балканското дерби

3 годиниСпортни 3 Боян Марков

Световният шампион по футбол Франция стартира защитата на своята титла с грешна стъпка. Това се случи след равенство 1-1 срещу тима на Украйна в мач, игран на Стад дьо Франс в парижкото предградие Ст Дени снощи.

Звездата на Барселона Антоан Гризман откри резултата в 19-та минута, но през втората част след автогол на защитника Преснел Кимпембе, украинците изравниха. До края на двубоя резултата се запази, като Украйна стигна до престижно равенство.

В сряда вечерта се изиграха още 11 двубоя от първия кръг от груповата фаза на квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022 година. Не липсваха и още сензации.

Турция победи Нидерландия с 4-2 в Истанбул след хеттрик на 35-годишния Бурак Йълмъз. Словения пък спечели с 1-0 срещу световния вицешампион Хърватия в балканското дерби, като единственото попадение отбеляза Санди Ловрич.

Бронзовият медалист от последния Мондиал Белгия записа трудна победа над силния тим на Уелс с 3-1 след обрат с голове на Кевин Де Бройне, Торган Азар и Ромелу Лукако.

Европейският шампион Португалия започна с трудна и неубедителна победа над Азербайджан с 1-0 след автогол на Медведев.

В другите мачове за вечерта Русия победи Малта като гост с 3-1, Норвегия разби Гибралтар с 3-0, Чехия разгроми Естония с 6-2, Кипър и Словакия завършиха 0-0, Финландия и Босна и Херцеговина завършиха 2-2, Черна гора победи Латвия с 2-1, докато Сърбия записа важна победа над Република Ирландия с 3-2 в Белград.