Започва изслушването на кандидатите за европейски делегирани прокурори
Избраните ще работят за Европейска прокуратура под ръководството на Лаура Кьовеши
Очаква се да започне процедурата по изслушване на кандидатите за 10 европейски делегирани прокурори от България. Това ще се случи в сряда, на 10 февруари.
Кандидатите ще бъдат изслушвани по азбучен ред в рамките на четири дни. Избраните ще работят за Европейска прокуратура под ръководството на Лаура Кьовеши. 35 кандидати се борят за 10 места.
На 10 февруари 2021 година, от 9 часа, ще бъдат изслушани кандидатите Анна Алексова - прокурор в СГП; Бисерка Стоянова - следовател в Национална следствена служба; Божидара Ганева-Димова - прокурор в СРП; Бойко Атанасов - следовател в Следствения отдел в СГП; Бойко Калфин - прокурор в ОП - Кюстендил.
Процедурата ще продължи по-късно през деня от 14 часа с кандидатите Венцислав Фердинандов - прокурор в Специализираната прокуратура; Вероника Трифонова - прокурор в СРП; Вихър Михайлов - следовател във Военно-окръжна прокуратура - София; Дарина Косева - прокурор в СРП и Десислав Цанев - следовател в Следствения отдел в СГП.
През следващите дни ще бъдат изслушани и останалите кандидати.