Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Започва процедура по импийчмънт на Зеленски

          4 февруари 2021 | 00:00 50

          Украинската партия „Опозиционна платформа – За живот“ започва процедура по импийчмънт на президента Владимир Зеленски. Това обяви съпредседателят на парламентарната фракция Вадим Рабинович.

          - Реклама -
            
            

          Той уточни, че това е свързано с решението за закриване на телевизии. Вчера украинският държавен глава наложи санкции срещу проруски опозиционни украински медии и техния собственик, депутата от „Опозиционна платформа – За живот“ Тарас Козак. След това „112 Украйна“, NewsOne и ZIK и някои други телевизионни прекратиха излъчването си. Професионалната общност го нарече политическа репресия и атака срещу свободата на словото.

          От кабинета на Зеленски отговориха, че затварянето на каналите не е цензура, а борба с руската пропаганда.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Тръмп предупреди Зеленски да побърза със сделката с Русия

          На въпрос дали има напредък в преговорите и дали все още настоява Украйна да проведе избори до лятото, държавният глава на САЩ избегна директен отговор. Вместо това той подчерта необходимостта от спешни действия от украинска страна

          Саудитската Midad Energy подписа писмо за намерение за активите на „Лукойл“

          Споразумението е парафирано в края на януари на фона на оспорвана надпревара за портфейла на руската компания. Основен конкурент на саудитците е американският инвестиционен фонд The Carlyle Group, с когото "Лукойл" обяви предварително споразумение също в края на януари.

          СЗО одобри нова ваксина срещу полиомиелит

          Предварителната квалификация удостоверява, че препаратът отговаря на международните стандарти за качество и безопасност. Решението позволява на агенции на ООН, като УНИЦЕФ, да закупуват и разпространяват ваксината за имунизационни кампании.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions