Атлетик Билбао се провали в Памплона

Осасуна атакува евротурнирите

11 месецаФутбол 1 Симеон Кисьов

Осасуна се наложи над Атлетик Билбао с 2:0 на „Естадио ел Садар“ в двубой от 36-ия кръг в испанската Ла Лига. Двете попаденията за домакините от Памплона дойдоха през второто полувреме, а техните автори бяха Анде Будимир и Лукас Торо.

След този успех Осасуна събра актив от 50 точки и вече е на 7-о място, което дава право на участие на отбора в евротурнирите в следващия сезон. Атлетик Билбао пък е на 8-о място със същия актив.

През първото полувреме двата отбора не достигнаха до чисто положение пред някоя от двете врати. Атлетик Билбао имаше повече удари, които обаче не бяха достатъчно прецизни, за да създадат реална опасност пред Айтор Фернандес.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Осасуна. В 50-ата минута Йон Монкайола центрира в наказателното поле, където Анте Будимир засече, за да изведе своя тим напред в резултата.

Шест минути по-късно Атлетик Билбао можеше да възстанови паритета, когато Айер Сарага шутира от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл на вратата на Осасуна, но Айтор Фернандес внимаваше и успя да отрази.

Ез Абде проби през центъра в 77-ата минута и опита късмета си от далечна дистанция, но топката рикошира право в левия страничен стълб.

Минута по-късно Осасуна съумя да удвои аванса си, когато Аймар Орос намери Лукас Торо на стрелкова позиция, а халфът не се поколеба да прати топката за втори път във вратата, пазена от Хулен Агиресабала.