Борусия (Дортмунд) разби Шалке 04 с 4:0

Tягостна обстановка на празния "Сигнал Идуна Парк"

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Футболът в Германия се завърна с голово шоу на Борусия (Дортмунд) и детето-чудо Ерлинг Холанд, който отново се разписа. Отборът на Люсиен Фавър победи с 4:0 големия си съперник Шалке 04 при рестарта на Бундеслигата.

След два месеца без футбол заради пандемията от COVID-19, играчите на Борусия демонстрираха отлична форма и не оставиха шанс на противника.

Точни във вратата на гостите от Гелзенкирхен бяха Ерлинг Холанд в 29-ата минута, Рафаел Герейро на два пъти - 45-а и 63-а минути, както и Торган Азар, който вкара в 48-ата.

Обстановката на "Сигнал Идуна Парк" обаче беше тягостна, тъй като трибуните бяха празни и липсваха обичайните около 80 хиляди фенове, които подкрепят любимците си във всеки мач.

Също така играчите нямаха право да се радват заедно със съотборниците си при отбелязването на головете, тъй като това е една от наложените мерки, които трябва да се спазват стриктно.

След изразителната победа "жълто-черните" се доближиха само на точка зад лидера Байерн (Мюнхен), който в неделя гостува на Унион (Берлин). Борусия има 54, а баварците 55. След десет дни пък е голямото дерби между Дортмунд и Байерн.

Плюс за Борусия е и фактът, че РазенБалшпорт (Лайпциг) направи 1:1 с Фрайбург и остава трети с 51 точки.