Челси безпомощен срещу преобразения Евертън

Дънкан Фъргюсън с победен дебют начело на "карамелите"

4 годиниФутбол 15 Телевизия Евроком

Легендата на Евертън Дънкан Фъргюсън направи успешен дебют начело на тима - победа с 3:1 над Челси у дома в първи мач от 16-ия кръг на Висшата лига.
"Карамелите" се намираха в лоша серия от три поредни загуби, което взе главата на мениджъра Марко Силва. Промяната се оказа с положителен ефект и днес Евертън успя да спечели ценни три точки, препъвайки Челси.
Домакините поведоха още в петата минута чрез Ричарлисон, който отбеляза след центриране на Джибрил Сидибе.
"Карамелите" се защитаваха умело и бяха опасни на контраатака, като пропуснаха няколко възможности да вкарат втори гол през първото полувреме. В 49-ата все пак успяха да удвоят преднината си чрез Доминик Калвърт-Люин.
"Сините" не се предадоха и бързо върнаха един гол след точен изстрел от далечно разстояние на Матео Ковачич. Избраниците на Франк Лампард започнаха да атакуват по-настървено, преследвайки обрата.
"Карамелите" обаче издържаха и си подпечатаха трите точки в 84-ата минута, когато отново Калвърт-Люин бе най-съобразителен в наказателното поле и промуши топката между краката на Кепа за крайното 3:1.