Изненадваща загуба на Атлетико в Германия

Байер (Леверкузен) матира "дюшекчиите"

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) изненадващо отстъпи 1:2 при гостуването си на Байер (Леверкузен) в четвъртия двубой на двата тима от груповата фаза на Шампионската лига. Головете за "аспирините" бяха дело на Томас Партей (41' - автогол) и Кевин Воланд (55'), а за гостите се разписа Алваро Мората (94').
Загубата значеше 7 точки и второ място за "дюшекчиите" в група "D", където лидер е Ювентус (10 точки), който по-рано победи Локомотив (Москва) с 2:1. На трето и четвърто място са именно руснаците и Леверкузен с по 3 спечелени точки.
Днешният двубой започна доста равностойно, като видимо двата отбора се надлъгваха.
По-чистите положения обаче бяха пред вратата на гостите от Мадрид, а при едно от тях, след поредица от разбърквания, Томас Партей заби топката в собствената си врата с глава.
До края на полувремето друг гол така и не падна.
Второто полувреме започна по-активно за гостите, но вместо те да вкарат, гол падна в тяхната врата. Карим Белараби центрира прекрасно от фланга и намери Кевин Воланд, който с прецизен изстрел разстреля Ян Облак за 2:0.
Последваха много силни минути за гостите, които вкараха и гол в 76-ата чрез Мората, но той бе отменен правилно заради засада.
В 84-ата минута на двубоя Амари бе изгонен с директен червен картон и до края на срещата "аспирините" играха с човек по-малко. Това повлия на срещата и след сериозен натиск в крайна сметка "дюшекчиите" стигнаха до почетен гол, който бе дело на Алваро Мората (94').