Ливърпул оглави класирането в Англия

Така Ливърпул голави временното класиране в първенството

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Ливърпул постигна четвърта победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като се наложи с 3:0 домакинството си на Кристъл Палас в двубой от петия кръг.

И двата гола паднаха през двете полувремена, като през първата част Садио Мане откри резултата и вкара в девети пореден мач срещу "орлите". Това е и попадение номер 100 за нападателя. В 79-ата минута пък Мохамед Салах оформи крайното 2:0.

Все пак трябва да се отбележи, че гостите играха добре и пропуснаха няколко възможности да се разпишат.

Така Ливърпул голави временното класиране в първенството. Мърсисайдци имат 13 точки от пет изиграни мача, а на три зад тях са Манчестър Юнайтед, Евертън и Челси, но всички те са с мач по-малко.