Локомотив (Пловдив) е новият лидер

"Смърфовете" надвиха тима от Кърджали и изместиха ЦСКА 1948 от върха

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) излъга Арда с 1:0 на "Лаута" в последен мач от петия кръг на efbet Лига и излезе начело във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА 1948 с точка. Бирсент Карагерен (46) вкара победния гол за "смърфовете", които бяха останали с човек по-малко в 36-ата минута след изгонването на Пиер Зебли.

Преди началото на срещата световната шампионка до 20 година в скока на дължина Пламена Миткова получи специални награди като състезател на СКЛА Локомотив.

Домакините започнаха по-активно и още в първите минути имаха добри възможности за гол, но първо Дион се забави и не успя да отправи опасен изстрел, а секунди след това Бирсент Карагарен шутира неточно.

В 16-ата минута Димитър Илиев подаде надясно към Дион, след чието центриране обаче Карагерен не успя да се разпише.

В 29-ата минута Александър Георгиев от гостите получи от Иван Тилев, но стреля в дясната греда. При тази атака в борба за висока топка Мартин Паскалев получи удар в лицето, който доведе до аркада над окото му, а по-късно бе заменен принудително от Луан да Силва.

"Смърфовете" останаха в намален състав, след като в 36-ата минута Пиер Зебли бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Светослав Ковачев. Съдията Георги Димитров първо показа жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си.

С човек по-малко на терена домакините поведоха само 19 секунди след почивката. Преслав Боруков проби в наказателното поле на гостите и пусна къс пас към Бирсент Карагарен, който отблизо преодоля Васил Симеонов за 1:0.

В 63-ата минута Арда за втори път уцели гредата след далечен изстрел на Жосе Да Силва. Гостите продължиха да имат инициативата, търсейки изравнителен гол, но така и не намираха верния път към вратата на Илко Пиргов. До края на мача домакините бавеха играта и не допуснаха гол за четвърта победа от началото на сезона.

След успеха си Локомотив (Пловдив) събра 12 точки и излезе на върха с точка пред ЦСКА 1948 и две повече от Лудогорец и ЦСКА, които са с мач по-малко. Арда заема шеста позиция с 9 точки.