Случи се нещо историческо в мач на Манчестър Юнайтед

“Червените дяволи" паднаха от Кристъл Палас на "Олд Трафорд" след 30 години

5 месецаФутбол

Манчестър Юнайтед, който стартира впечатляващо в новото първенство (4:0 над Челси), се изложи сериозно днес. В мач от третия кръг на Висшата лига избраниците на Оле Гунар Солскяер допуснаха загуба с 1:2 от Кристъл Палас на собствен терен. Тимът от Лондон не беше побеждавал Юнайтед в мачовете за първенство на "Олд Трафорд" от цели 30 години.
Възпитаниците на мениджъра Рой Ходжсън поведоха в резултата чрез Джордан Аю в 32-ата минута, а в 70-ата Маркъс Рашфорд пропусна дузпа.
"Червените дяволи" все пак изравниха в 89-ата, когато се разписа Даниел Джеймс и за момент феновете на Юнайтед отново се замечтаха за постигане на обрат чрез така популярния "Фърги тайм". В третата минута на добавеното време обаче Патрик Ван Анхолт прониза Давид де Хеа и шокира домакините, донасяйки историческата победа на Кристъл Палас.
"Червените дяволи" пък във втори пореден мач пропускат дузпа. В понеделник Пол Погба не успя да вкара от бялата точка при равенството с Уулвърхемптън от втория кръг (1:1), а днес същото стори и Маркъс Рашфорд.
Победата е първа за Кристъл Палас в новото първенство. "Орлите" започнаха с равенство 0:0 срещу Евертън, след което последва загубата с 0:1 от Шефилд Юнайтед.
Юнайтед ще гостува на Саутхемтън в четвъртия кръг (на 31 август), когато Палас ще домакинства на Астън Вила.