ЦСКА надви Витоша (Бистрица) с 1:0

Юноша на "сините" спаси дузпа на Али Соу

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ЦСКА спечели с минималното 1:0 гостуването на Витоша (Бистрица) от 25-ия кръг на efbet Лига. Трите точки за тима на Милош Крушчич донесе Евандро, който влезе като резерва и отбеляза в 85-ата минута. През първото полувреме пък Али Соу не успя да вкара от дузпа, след като Николай Кръстев спаси изпълнението му. Преотстъпеният от Левски вратар изигра много силен мач и заедно със съотборниците си бяха на минути от това да измъкнат точка от ЦСКА.

С победата "армейците" изпревариха Левски. ЦСКА събра 49 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив). Именно срещу "смърфовете" е следващата шампионатна среща на "червените" - на 14 юни от 21:00 часа в Борисовата градина.

Левски пък вече е четвърти с 46 точки. Убедителен лидер в efbet Лига е Лудогорец с 58 точки. Воденият от Асен Букарев Витоша остава на дъното с едва 6 точки от 25 кръга.