ЦСКА не сполучи и в мъглата

"Червените" отново загубиха от Йънг Бойс, Бусато неубедителен при гола на гостите

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ЦСКА отново загуби от Йънг Бойс, като този път отстъпи с 0:1 в София. Мачът от група "А" на Лига Европа се игра пред празните трибуни на Националния стадион "Васил Левски" при гъста мъгла, която сериозно затрудни видимостта. Победното попадение за гостите реализира Жан-Пиер Нсаме в 34-ата минута, когато наказа неубедителния страж на ЦСКА Густаво Бусато.

Шампионът на Швейцария отвя с 3:0 "армейците" в началото на месеца, а днес се поздрави с успеха и в София. След поражението ЦСКА остава на последното място в групата с 1 точка и голова разлика 0:6. Йънг Бойс вече има 7 в актива си и се изравни с Рома преди мача на "вълците" от Рим срещу ЧФР Клуж (4 точки).

Maчът тази вечер беше дебют за Бруно Акрапович начело на ЦСКА в евротурнирите. Както е известно, босненецът този сезон води и Локомотив (Пловдив) в Лига Европа.

Акрапович направи някои промени в състава на "червените" в сравнение с титулярите от последните двубои. От първата минута срещу Йънг Бойс започна Иван Турицов, който пребори COVID-19. Титуляри бяха още Стефано Белтраме и Греъм Кери. Последният, както и Георги Йомов, атакуваха по крилата, подпомагайки Али Соу. Топката обаче трудно достигаше до голмайстора на ЦСКА, като за цял мач той не успя да се озове нито веднъж на стрелкова позиция.

ЦСКА отправи само един точен удар, който стражът на гостите Давид ван Балмос спаси.