ЦСКА разби Ботев (Враца) с 4:2

17-годишен вкара за Ботев (Враца), Метс дебютира за "червените"

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

ЦСКА победи с 4:2 като Ботев (Враца) в зрелищен двубой на "Христо Ботев". Георги Йомов бе над всички с две попадения, а по един добавиха Брадли Мазику и Йаон Баи. За тима на Даниел Моралес се разписаха Дориан Бабунски и 17-годишния Мирослав Маринов.

Стойчо Младенов направи доста промени в своя състав в сравнение с играчите, на които заложи през седмицата срещу Рома. Иван Турицов бе заменен от Асен Дончев, а Карол Метс направи своя официален дебют за ЦСКА. Федерико Варела пък се завърна в титулярния състав на „червените“.

Домакините започнаха отлично срещата и в 8-ата минута излязоха напред в резултата. Виктор Василев бе изведен отлично срещу Евтимов. Нападателят чукна топката, а след това двамата се сблъскаха. Докато те претендираха към съдията, Дориан Бабунски догони топката и я прати във вратата на ЦСКА - 1:0.

Радостта на врачани обаче трая само 8 минути. Йоан Баи проби по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция засече за 1:1.

Ситуацията на терена се успокои до 39-ата минута, когато Йомов проби по крилото, пусна към наказателното поле, а там Брадли Мазику засече топката и я прати в мрежата на домакините.

В началото на второто полувреме ЦСКА предреши изхода на срещата. Йоан Баи бе изведен вляво в наказателното поле, напредна и с хубав удар по земя в далечния ъгъл направи резултата 3:1. Наложи се намесата на ВАР, за да се установи има ли засада, но такава нямаше и голът беше зачетен.

В 70-ата минута Ботев (Враца) намали изоставането си. Красимир Тодоров получи центриране в полето на ЦСКА и с пас от въздуха намери 17-годишния Мирослав Маринов, който с бомбен удар разстреля Евтимов.

В края на мача отборът на Стойчо Младенов можеше да вкара пети гол, но удар на Греъм Кери срещна гредата.

С успеха ЦСКА зае четвъртото място с 13 точки и 3 двубоя по-малко от лидера Ботев (Пловдив), който е със 17. Ботев (Враца) пък заема седмото място с 9 точки.