Виляреал взе ценна точка в Израел

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Макаби (Тел Авив) и Виляреал направиха 1:1 в мач от груповата фаза на Лига Европа. Двата тима си разделиха по едно полувреме и срещата спарведливо завърши без победител.

Гостите от Испания играха доста по-силно през първото полувреме. В края на полувремето „жълтите“ успяха да реализират попадение. Карлос Бака асистира по превъзходен начин на Алекс Баена и той откри резултата с удар от фронтална позиция. В началото на втората част домакините изравниха. Фойт не изчисти добре и направи подарък за Пешич, който вкара отблизо за 1:1.

В другия мач от групата Сивасспор спечели с 3:2 гостуването си на Карабах. Карабах на два пъти повеждаше след попадения на Зубир (8) и Матич (51), но голове на Коне (40 - дузпа) и Кайоде (58) изравняваха резултата. В 79-ата Коне вкара за крайното 2:3.

Виляреал е лидер в групата с десет точки. Макаби има седем, а Сивасспор е с шест.