Ювентус се завърна на победния път

В следващия кръг Ювентус приема на свой терен носителят на ШЛ - Челси

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Ювентус стартира по обещаващ начин тазгодишната си кампания в Шампионската лига. "Старата госпожа" загърби трудностите си в Серия "А" и изкара гнева си върху шведския Малмьо - 3:0.

Селекцията на Масимилиано Алегри не остави съмнение в по-голямата си класа и сътвори класиката още до почивката. В 22-ата минута Хуан Куадрадо центрира от фланга, а Родриго Бентанкур се размина с това да отправи изстрел. Така кълбото стигна до Алекс Сандро, който от нестандартна позиция съумя да чукне топката с глава и така да не остави шанс на Диавара за 0:1.

В 44-ата минута централният бранител на домакините Нилсен събори миналия зад гърба му Мората и реферът отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Пауло Дибала, който въпреки своето подхлъзване, запрати голово изпълнение в средата на вратата.

Буквално в следващата атака Юве нанесе съкрушителния си удар. Хаотичната отбрана на Малмьо се провали в опитите си да изчисти дълга топка към Мората. Испанският нападател остана сам срещу Диавара и с елегантен изстрел над плонжа му го преодоля за 0:3.

Въпреки подсигурената победа, Ювентус демонстрира настроение в своето представяне и след почивката. В 62-ата минута Мората пак се измъкна от Нилсен и колегите му в защита, но този път Диавара блесна с чудесна намеса.

До края завърналият се в торинския колос Мойс Кийн също записа името си сред голмайсторите, но секунда след това видя високо вдигнатия сигнал за засада.

В следващия кръг Ювентус приема на свой терен носителят на ШЛ - Челси. Малмьо има тежка визита на Зенит.