4.8 C
13 C
16.1 C

България излъга Канада в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол успя на победи тима на Канада във втория си мач от група 16 на Лигата на нациите. Срещата се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна, “лъвовете“ ни записаха четвъртата си победа в турнира. Възпитаниците на Пламен Константинов надиграха кленовите листа с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 29:27) и към момента се намират на 12-а позиция в Лигата на нациите. Това им бе четвърта победа, имат и 7 загуби досега.

Най-резултатен за нашите бе Боян Йорданов, реализирал 21 точки (1 блокада), следван от Виктор Йосифов с актив от 14 точки (4 блокади, 3 аса).

С този си резултат България има 12 точки към момента и утре ще мери сили с отбора на Бразилия.