Search Suggestions
      сряда, 11.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Карантина в детска градина в Стара Загора

          17 септември 2020 | 00:00 190

          Две групи в детска градина в Стара Загора са поставени под карантина. Причината е, че в тях са регистрирани четири случая на заразени с коронавирус. Става дума за две деца и две преподавателки.

          - Реклама -
            
            

          В детска градина №17 се обучават близо 160 деца, а първият случай на коронавирус там е ясен от 10 септември. Заместник-кметът на общината Иванка Сотирова съобщи, че още вечерта на 10-и септември е станало ясно за случая. Незабавно е била създадена  организация за връзка с всички заведения в града. Още в същия ден е направена пълна дезинфекция на детската градина, предупредени са родителите и персоналът.

          Вторият резултат, който е наложил карантина във втората група, е излязъл в понеделник, 14-и септември. Счита, че родителите не са притеснени, продължава приемът на деца в първа група на градината. Заместник-кметът беше категорична, че се прилагат всички предписания, които са дадени от отговорните институции за дезинфекция, така и ще продължат да работят. Директорът е в постоянен контакт с носителите на вируса, всички те са в добро състояние, дори нямат и повишена температура.

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Експерти по източна философия за случая „Петрохан“: Отклонение от будисткото учение в практиките на Калушев

          Експерти по източна философия призоваха трагедията край „Петрохан“ да не се свързва с будизма и предупредиха срещу погрешни интерпретации.

          Делото „Пейо Пеев“ отново в съда: Майка и дъщеря подсъдими за убийството на Витоша

          Обвинението е за умишлено убийство, като според разследването мотивът е свързан със спор за родителски права.

          Парламентът обсъжда пенсионната реформа и въвеждането на мултифондова система

          Предвижда се осигурените лица сами да избират как да се инвестират средствата им във втория пенсионен стълб
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions