Search Suggestions
      вторник, 10.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Европейският съд отхвърли иска на България: Мобилният пакет няма да бъде отложен

          13 юни 2022 | 00:00 110

          Съдът отхвърли иска за временно отлагане на прилагането на най-спорната разпоредба на Мобилен пакет I – връщането на камионите до мястото им на регистрация. През месец октомври 2021г. Република България внесе иск за отлагане на мярката до окончателното решение на Европейския съд по делото заведено от България и още 8 държави – членки на ЕС (Полша, Кипър, Унгария, Литва, Латвия, Естония, Малта и Румъния).

          - Реклама -
            
            

          Действията на българската държава, бяха наложени от драстичната промяна на икономическата действителност, както и доказани необратими последици върху околната среда (принудителните празни курсове на камионите ще доведат до покачване на въглеродните емисии). През 2020г. Съюзът на международните превозвачи сигнализира за сериозни социално-икономически последици от мярката сред българския транспортен бранш.

          С решението си Европейският съд на практика отказа всякаква възможност за намаляване на вредите от прилагането на Мобилен пакет I. Официална информация от страна на българското Министерство на транспорта и съобщенията все още няма. Каква е позицията на българската държава, как е била аргументирана позицията ни и как тя ще защити транспортния си бизнес също.

          В условията на тежка икономическа криза, България е оставена без стратегическа транспортна политика, а браншът е в ситуация, в която получава информация и подкрепа от ресорните министерства на останалите 8 държави-членки. Паралелно, целенасочените репресивни действия на Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“ към конкретни транспортни фирми в България, изявили своето несъгласие по законен начин с политиката водена от МТС, продължават.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Нагел: ЕЦБ няма да реагира при краткотраен спад на инфлацията под 2%

          „Дори ако инфлацията спадне леко под нашата цел през следващите тримесечия, няма непосредствена необходимост от действия“

          ЕК пуска мобилно приложение за деца срещу кибертормоза

          Държавите членки трябва да разработят собствени национални планове за противодействие на този проблем

          Русия ограничава „Телеграм“, 8 дела са заведени срещу социалната мрежа

          Мерките се предприемат по решение на компетентните органи, като целта е месинджърът да спазва изискванията за контрол
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions