Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков коментира обявената от САЩ нова военна помощ за Украйна, предаде „Ройтерс“.
„Важно е да не забравяме какво каза Владимир Путин във Волгоградов“, каза многозначително Песков пред РИА Новости.
„Имаме средствата да отговорим и това няма да приключи с използването на бронирани превозни средства, всички трябва да разберат това“, предупреди руският президент в реч по случай 80-ата годишнина от победата на Съветския съюз над нацистка Германия в битката при Сталинград (тогавашното име на Волгоград).
Малко по-късно вчера Песков поясни какво е имал предвид руският президент.
„Това означава, че Русия има голям потенциал и с появата на нови оръжия, доставяни от колективния Запад, Русия ще задейства пълния потенциал, с който разполага, за да може да отговори в хода на специалната военна операция“, каза говорителят на Кремъл.
Вчера Съединените щати обявиха, че предоставят на Украйна нов пакет военна помощ. Той възлиза на общо над 2 милиарда долара и включва по-далекобойни ракети, които почти ще удвоят обсега, в който украинските въоръжени сили могат да нанасят удари по руски позиции, предаде „Франс прес“, като се позова на Пентагона.
От началото на конфликта в Украйна на 24 февруари миналата година Съединените щати са предоставили на страната военна помощ в размер на общо над 29,3 милиарда долара, сочат данни на Пентагона.
Той обеща Вашингтон да продължи да работи със своите съюзници и партньори, за да осигурява на Киев помощта, от която се нуждае на бойното поле както в непосредствен план, така и по-дългосрочно.