21 C
20.8 C

Спартак (Варна) и Левски не се победиха

Битката за върха в efbet Лига остана без голове

Спартак (Варна) и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от седмия кръг на efbet Лига.

Двубоят за „соколите“ беше и първи след раздялата с треньора Александър Томаш, който тръгна в посока ЦСКА.

Иначе в хода на мача първото полувреме предложи повече положения, но вратарите на двата тима спасиха опасностите.

Едно от най-чистите беше в 22-ата минута, когато Кристиан Илич от „соколите“ стреля от близко разстояние, но топката мина встрани. В 29-ата гостите от София имаха претенции за дузпа, но главния съдия остана безмълвен. Тогава Сангаре проби отдясно, Ангел Грънчов го препъна в близост до наказателното поле, но в крайна сметка „сините“ получиха право само на свободен удар.

След почивката двата отбора си размениха по едно положение в началните минути, но голове така и не паднаха.

Така в класирането Левски остава временен лидер с 16 точки, а Спартак (Варна) се изкачи до второто място с 14.