21 C
16.1 C

Крумовград се разправи с Ботев (Враца)

Тимът се върна на победния път

Крумовград се върна на пътя на победите и разгроми с 3:0 като домакин Ботев (Враца) в среща от деветия кръг на българското първенство. Рафаел Фуртадо изведе Крумовград напред в 34-тата минута, след като заби с глава топката в мрежата зад Бариос след центриране отдясно на Серкан Юсеин. Две минути след паузата Матеус наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос и защитата на гостите от Враца след наглед безобидно центриране. Победата на домакините направи още по-убедителна Юсеин с гол от дузпа в 71-вата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Бариос срещу Фуртадо. Бариос получи и червен картон след разглеждане на ситуацията от ВАР.

Така Крумовград заема 11-о място в класирането с 9 точки, докато врачани са 14-и със 7. Лидери остават Лудогорец и Левски с по 22 точки, но шампионите са и с мач по-малко.