17 C
17 C

Рома полетя при новия треньор

"Вълците" сразиха Удинезе, протестиращите фенове влязоха по-късно на стадиона

Артьом Довбик записа гол и асистенция, а Рома спечели с категоричното 3:0 срещу Удинезе в дебюта на Иван Юрич на треньорския пост в гранда от Рим.

Това бе първа победа на „вълците“ през новия сезон в Серия „А“.

49-годишният хърватин Юрич замени освободения Даниеле Де Роси.

Дните преди мача преминаха в поредица от скандали между ръководство и фенове, които негодуваха от уволнението на легендата. В резултат на това, ултрасите влязоха на стадиона след половин час игра, пропускайки гола на Артьом Довбик за 1:0 в 19-ата минута.

След полувремето за Рома се разписаха още Пауло Дибала и Томазо Балдандзи – 3:0.

С прибавените три точки Рома събра 6 и се изкачи на деветото място във временното класиране. Удинезе е трети с 10 т.