21.3 C
25 C
20.8 C

Ювентус се изкачи на върха в Серия А

Така отборът на Тиаго Мота събра 12 точки и се изкачи временно на първото място в първенството

Ювентус победи Дженоа като гост с 3:0 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Попаденията за „старата госпожа“ реализираха Душан Влахович на два пъти и Франсиско Консейсао. Така отборът на Тиаго Мота събра 12 точки и се изкачи временно на първото място в първенството.

За Ювентус предстои гостуване на РБ Лайпциг в Шампионската лига, след което торинският гранд ще приеме Каляри. „Грифоните“ пък ще играят с Аталанта.

Първата опасност в срещата дойде в 34-ата минута. Душан Влахович изпълни пряк свободен удар, но опитът му премина малко над напречната греда.

В началото на второто полувреме Кони де Винтер игра с ръка в наказателното поле и се стигна до дузпа за Ювентус, която Влахович реализира в 48-ата минута.

Седем минути по-късно сърбинът отбеляза второто си попадение в срещата, като вкара с удар в левия ъгъл.