Search Suggestions
      неделя, 22.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          13 държави от ЕС осъдиха изборните нарушения в Грузия

          28 октомври 2024 | 20:51 670

          Министрите на 13 държави от ЕС осъдиха „нарушаването на международните норми“ на оспорваните парламентарни избори в Грузия. Членките на блока определиха изборите като „несъвместими със стандартите, които се очакват от кандидат за членство в ЕС“, предадоха медиите.

          - Реклама -
            
            

          „Международните наблюдатели съобщиха за нарушения по време на предизборната кампания, както и в деня на изборите“, заявиха министрите на европейската интеграция от страни, сред които Германия, Франция и Нидерландия.

          „Осъждаме всички нарушения на международните норми за свободни и честни избори“, добавиха министрите.

          Те също така заявиха, че „критикуват“ „преждевременното посещение на унгарския министър-председател Виктор Орбан в Грузия“ в подкрепа на управляващата „Грузинска мечта“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Сиярто: Унгария блокира 20-ия пакет санкции на ЕС заради „Дружба“

          Будапеща и Братислава обявиха извънредно положение на петролния пазар след повреди по тръбопровода и атака срещу хъба в Броди

          Ръстът на заплатите в еврозоната се забави до 2,83% през 2025 г.

          Анализатори, цитирани от „Уолстрийт джърнъл“, коментираха, че по-умереното повишение намалява опасността от спирала между заплати и цени

          Германия планира да ускори достъпа на търсещи убежище до пазара на труда

          Според плана кандидатите ще могат да получат разрешение за работа три месеца след пристигането си в Германия
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions