Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -

      Ужасът с 5-годишния Адриян: Съдът реши съдбата на родителите

      26 март 2025 | 19:28 5810

      Петър Чернев беше осъден на 8 години лишаване от свобода за системно и жестоко малтретиране на 5-годишния Адриян – син на неговата партньорка Стела Алексова. Случаят предизвика широк обществен отзвук заради изключителната жестокост и бездействието на майката.

      - Реклама -
        
        

      По информация на БНР, срещу Чернев бяха повдигнати общо шест обвинения, свързани с продължително физическо и психическо насилие над детето, докато той и майката живеели заедно на семейни начала в Пловдив. Биологичният баща на момчето се намира в чужбина, а родителските права са присъдени на майката.

      Разследването установи, че Петър Чернев е пребивал детето многократно – удрял го по лицето, главата и тялото, нанасял му тежки шамари и други удари. След разкриването на случая се наложила операция на скалпа и присаждане на коса, заради сериозни наранявания и частична загуба на окосмяване.

      Най-шокиращият момент в разследването – самият Чернев е заснемал изтезанията, а видеозаписите са послужили като основни доказателства в наказателното производство.

      Майката Стела Алексова, която е знаела за част от издевателствата, но не се е намесила, получи административна глоба, въпреки че също беше подсъдима по делото. По информация от прокуратурата, тя също е била жертва на домашно насилие от страна на Чернев, но по тези инциденти се води отделно досъдебно производство.

      Сигналът за насилието е подаден от близки на детето, което е настанено под закрила.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Министър Адемов разпореди спешна готовност на социалните служби при опасното време

      Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов разпореди Агенцията за социално подпомагане да бъде в пълна готовност за оказване на помощ на пострадалите от наводнения и прекъснато електрозахранване.

      „Възраждане“ иска изслушване на министри заради самолетите на САЩ в София

      От партията обаче свързаха присъствието на военната техника с напрежението в Близкия изток

      Нинова: Бъдещето на България минава през ликвидирането на модела „Борисов – Пеевски“

      По отношение на БСП тя бе категорична, че в партията тече процес на "реставрация на старото" с връщането на Сергей Станишев
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions