Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -

      Италия се качи на върха във женската волейболна Лига на нациите

      На финала победителките триумфираха срещу Бразилия с 3:1 гейма

      28 юли 2025 | 10:59 1240

      Италия спечели за втора поредна година Лигата на нациите по волейбол за жени. Воденият от аржентинския селекционер Хулио Веласко отбор победи Бразилия с 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:22) във финала, проведен в полския град Лодз.

      - Реклама -
        
        

      Бразилките играха по-силно в първата част, но след това олимпийският шампион от Париж 2024 направи решителен обрат. Италианките триумфираха в повечето най-важни разигравания и демонстрираха по-силни изяви в атака.

      Най-резултатна за „адзурите“ стана Екатерина Антропова с 18 точки, а с 16 точки завърши нейната съотборничка Мириам Сила. За „селесао“ капитанката Габриела Гимараеш се отличи с 15 пункта.

      Италия спечели турнира за общо трети път, докато Бразилия все още няма титла в Лигата на нациите и е с четири загубени финала.

      В двубоя за третото място домакинът Полша заслужи трети пореден бронзов медал в състезанието.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Арсенал напред за ФА Къп

      За първи път от шест години Арсенал прескочи 1/16-финалите в най-стария футболен турнир в света

      Мехди Бенатия подаде оставка като спортен директор на Олимпик Марсилия

      Предвид напрежението, което е около ръководството на клуба
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions