Search Suggestions
      вторник, 10.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Борис Джонсън се извинил на кралицата

          29 септември 2019 | 00:00 80

          Премиерът на Великобритания Борис Джонсън отхвърли обвинения, че с езика си подклажда насилие, като подчерта, че е „модел на въздържание“, пише „Гардиън“.

          - Реклама -
            
            

          В интервю за Би Би Си той отхвърли обвинения, че езикът, който използва срещу Брекзит опонентите си, подклажда насилие.

          Той отхвърли предположения, че може да подаде оставка като алтернатива на отлагането на Брекзит. Джонсън отказа да разкрие дали e поискал от лидер на ЕС да наложи вето на ново отлагане на Брекзит. По думите му има добър шанс да бъде постигнато споразумение за Брекзит. Той изключи предизборно споразумение с партията на Фараж.

          В интервю за Би Би Си, запитан дали ще подаде оставка, за да не се налага да иска отлагане, Джонсън каза: „Не. Поех задачата да ръководя партията и страната си в трудни времена и ще продължа да го правя. Убеден съм, че това е моя отговорност“. В отговор на въпрос дали въпреки приетия закон остава възможността от твърд Brexit, т.е. без споразумение с ЕС, Джонсън заяви , че това е възможно. „Да, можем да го направим“, каза той.

          Днес започва няколкодневна конференция на Консервативната партия в Манчестър.

          Междувременно „Сънди таймс“ пише, че Джонсън лично се е извинил на кралица Елизабет II относно молбата си да се разпусне Камарата на общините. Той поднесъл извиненията си във вторник, след като Върховният съд постанови, че петседмичното разпускане на парламента е в нарушение на закона.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Нагел: ЕЦБ няма да реагира при краткотраен спад на инфлацията под 2%

          „Дори ако инфлацията спадне леко под нашата цел през следващите тримесечия, няма непосредствена необходимост от действия“

          ЕК пуска мобилно приложение за деца срещу кибертормоза

          Държавите членки трябва да разработят собствени национални планове за противодействие на този проблем

          Русия ограничава „Телеграм“, 8 дела са заведени срещу социалната мрежа

          Мерките се предприемат по решение на компетентните органи, като целта е месинджърът да спазва изискванията за контрол
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions