13 C

Левски победи Арда (Кърджали) с 2:1

„Сините“ се завърнаха в своя дом след повече от месец чакане

Левски победи Арда (Кърджали) с 2:1 в мач от десетия кръг на efbet Лига.

„Сините“ се завърнаха на стадион „Георги Аспарухов“ за двубой от първенството след повече от месец чакане. На 23 август тимът на Станислав Генчев победи тук Хебър с 1:0.

Секунди преди началото на двубоя Цунами получи специална фланелка по случай своя мач №100 със синия екип.

Дебютният гол на венецуелския защитник Кристиан Макун донесе „синята“ радост. Успехът остави столичани на първото място в класирането с 25 точки, с три повече от втория Лудогорец, който има два мача по-малко. Другият гол за победата бе дело на тарана Александър Колев от дузпа, а за Арда точен бе Станислав Иванов в края на първото полувреме.

За тима от Кърджали загубата е четвърта от началото на сезона, но въпреки нея тимът е на шесто място в класирането с 14 точки.

Домакините не загубиха излишно време в разиграване на топката и още в 35-ата секунда успяха да я пратят във вратата на Арда, но голът на Джавад ел Джемили бе отменен заради засада.

По-активният старт на Левски все пак даде резултат в 12-ата минута, когато Пламен Крачунов фаулира в наказателното поле Мустафа Сангаре и Левски получи дузпа. С нейното изпълнение се нагърби Алекс Колев, който бе точен за 1:0.