Search Suggestions
      петък, 13.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ВТОРА ЕКСПЛОЗИЯ: Нападателите в Анкара са взели и заложници

          23 октомври 2024 | 18:04 3470

          Втора експлозия избухна в комплекса на националната авиокосмическа компания на Турция „ТУСАШ“ (TUSAS) в Анкара, пише CNN Turk.

          - Реклама -
            
            

          Според турски медии терористите са взривили кола бомба на входа на предприятието и са открили стрелба с огнестрелно оръжие.

          Престрелката между силите за сигурност и терористите продължава. Има сведения и за взети заложници.

          Министърът на вътрешните работи Али Йерликая съобщи, че при нападението има загинали и ранени. „ТУСАШ“ разработва вътрешни оръжейни системи, хеликоптери, безпилотни летателни апарати и самолети. Това е една от най-важните компании в областта на отбраната и авиацията в Турция.

          Местни медии съобщават за трима терористи, един от които е жена. Телевизията HaberTurk съобщи, че взривът може да е бил причинен от атентатор самоубиец.

          Нападателите са пристигнали в комплекса с такси, за което се предполага, че е било взривено при първата експлозия. Терористите са заснети от камери да се придвижват с пушки.

          Не е ясен броят на загиналите, а заложниците вероятно са работници в компанията, които не са успели да се укрият навреме.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ЕК представя план за единния пазар и отключване на 10 трилиона евро спестявания

          Комисията продължава работата по дълго отлагания съюз на капиталовите пазари, наричан още Спестoвен и инвестиционен съюз.

          Макрон отложи разговора с Путин заради липса на обща европейска позиция

          През декември Макрон обяви намерението си да възобнови комуникацията, която беше почти напълно преустановена след началото на руската инвазия в Украйна през 2022 г.

          „Рамщайн“ обеща 35 млрд. долара на Украйна с цел край на войната през 2026 г.

          Великобритания отделя най-голямата сума за военна подкрепа в своята история, отбеляза министърът.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions