събота, 26.10.24

Втора поредна победа за ЛА Лейкърс

За първи път от сезон 2010-2011 „езерняците“ стартират с 2 успеха

Ел Ей Лейкърс записа втора победа от началото на сезона в НБА и продължава без грешка под ръководството на новия си треньор Джей Джей Редик. Тимът се наложи със 123:116 като домакин над Финикс Сънс. С основен принос за успеха бе центърът Антъни Дейвис, който завърши с 35 точки и 8 борби.

Лейкърс трябваше да се потрудят за победата, след като позволиха на техните гости да им вкарат цели 38 точки в първата четвърт и да отворят аванс от 22 в началото на втория период – 26:48. Все пак отборът от Лос Анджелис постепенно започна да съкращава дефицита и навлизайки в последните 12 минути вече водеше с две точки – 87:85. Инерцията вече бе изцяло на страната на Лейкърс, който отвори двуцифрена преднина в началото на последната четвърт и неутрализираха всеки опит за обрат на Сънс, за да се поздравят с успеха.

Остин Рийвс добави 28 точки за Лейкърс, от които пет тройки и 8 завършващи подавания, докато ЛеБрон Джеймс наниза 21 точки. За Финикс най-резултатен беше Кевин Дюрант с 30 точки, докато Девин Букър се отчете с 23.

В друг мач от Чикаго надигра Милуоки със 133:122 като гост. Успехът е първи за Булс през новия сезон.

Коби Уайт блесна с 35 точки, Зак Лавайн добави 25, Никола Вучевич – 22, а Джош Гиди вкара 17. Янис Адетокунбо бе най-резултатен за Бъкс с 38 точки. Той добави 11 борби и пет асистенции, но това не бе достатъчно, за да се спаси тимът му от загубата. Дамиан Лилард отбеляза 28 точки.