Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          14:42 Само в Евроком: Прокуратурата прекратила преписка за гаврите в Петрохан през 2024 г. Духовен водач на децата бил „Лама Иво“14:03 Надежда Йорданова за Изборния кодекс: Президентът да наложи вето13:15 ВСУ: Ударихме полигона за изстрелване на „Орешник“11:34 Историческа промяна: Частна компания поема 25% от линиите на БДЖ в Източна България11:23 Депутатите започнаха работа с декларации за Гоце Делчев, здравеопазването и приемането на еврото10:48 Благовест Кирилов за изтеклите кадри: България е под европейски санкции заради неприетата навреме директива за киберсигурност10:13 Кирил Добрев: Новият лидер на БСП поема исторически риск – или ще спаси партията, или ще я закрие09:59 България блокира пътя на Сан Марино към ЕС заради банкови рискове, изчезнали са 15 млн. евро на българин09:15 Енргийният експерт Еленко Божков с коментар за шокиращите сметки за ток09:07 Роман Василев за случая „Петрохан“: Реакцията на институциите наподобява фолклор

          Демерджиев: Неадекватно е поведението на прокуратурата и ДАНС по случая „Петрохан“

          Тройно убийство с липсващи хора, с много сериозни обстоятелства, които навеждат на мисълта, че много по-сериозни проблеми стоят зад това убийство

          5 февруари 2026 | 16:58 1991

          „Полицейското управление в Годеч беше закрито, но на негово място беше останало да функционира полицейски участък, така че то никога не е било изцяло закривано като структура. Беше променен йерархичният етап на тази структура – беше намален от полицейско управление на полицейски участък по времето на министър Рашков“.

          - Реклама -
            
            

          Това заяви пред БНР Иван Демерджиев, бивш служебен министър на вътрешните работи и вицепремиер по обществения ред и сигурност:

          „Аз заварих структурата като полицейски участък. Тогава точно Младен Младенов поиска среща с мен по тази тема. Изтъкна доводи заедно с кмета на Годеч и с още местни хора, че трябва по-сериозно полицейско присъствие там.

          Направихме анализ, при което в съществуващия полицейски участък придадохме още бройки полицаи – толкова, колкото бяха необходими според анализа, за да покрият тази територия и тя да бъде под полицейски контрол, така че още по мое мнение там бяха възстановени щатни бройки на полицаи“.

          Бившият служебен министър на вътрешните работи отбеляза, че не може да приеме за адекватно нито поведението на прокуратурата, нито на председателя на ДАНС по случая с тройното убийство в хижа „Петрохан“:

          Още един въпрос възниква тук, който не намира своя отговор до момента – тези хора са били с изключително тежко въоръжение, много сериозна техника.

          Това тежко въоръжение по някакъв начин трябва да е разрешено, трябва да е допуснато да го притежават и да разполагат с него.

          Също тук не чух отговор на този въпрос от вътрешния министър дали има такова въоръжение, кой го е разрешил, как е станало това„.

          В никакъв случай не мога да приема, че престъпления против авторското право или заснемането на хора може да се сравни с отнемането на човешки животи„, коментира Демерджиев

          Мен лично ме тревожи фактът, че еднакво интензивно се обсъждат всички въпроси.

          Всички теми, които се обсъждат тази седмица, са важни, но не мога да сравня едно такова тройно убийство с липсващи хора, с много сериозни обстоятелства, които навеждат на мисълта, че много по-сериозни проблеми стоят зад това убийство и са довели до това убийство. Ако държавата си е на мястото, трябва много бързо да даде отговори на тези въпроси“, подчерта Демерджиев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Корнелия Нинова: Искахме видеонаблюдението по време на избори да е доказателство в съда

          "Корнелия Нинова: Искахме видеонаблюдението по време на избори да е доказателство в съда."

          Ивелин Михайлов пред Евроком: Взимаме между 30 и 50 депутата (видео)

          Сарафов е нелегитимен още с назначаването си, но след лятото 2025 е тотално нелегитимен

          Първият робот бариста с изкуствен интелект в Европа заработи в София

          В Kaufland „Малинова долина“ беше представен първият в Европа робот бариста с изкуствен интелект, който приготвя персонализирано кафе като част от иновативната концепция One Stop Shopping.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions