Ливърпул направи всичко срещу Уулвс, но титлата няма да бъде на ''Анфийлд''

Въпреки това, момчетата на Юрген Клоп и хилядите техни привърженици на „Анфийлд“ бяха тъжни след последния съдийски сигнал

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Ливърпул направи всичко, което се изискваше от него, и стигна до обрат от 0:1 до 3:1 като домакин на Уулвърхемптън в двубой от последния, 38-и кръг на Висшата лига. Въпреки това, момчетата на Юрген Клоп и хилядите техни привърженици на „Анфийлд“ бяха тъжни след последния съдийски сигнал, тъй като Манчестър Сити победи Астън Вила и така запази първото си място в крайното класиране с 93 точки. В същото време мърсисайдци останаха втори с точка по-малко. Уулвс, които направиха силен мач, останаха на 10-о място с 51 точки. Точни за Ливърпул бяха Садио Мане, Мохамед Салах и Анди Робъртсън, а преди това Педро Нето даде аванс на „вълците“.

Мачът започна ужасяващо за мърсисайдци, след като още в 3-ата минута гостите поразиха вратата на Алисон. Раул Хименес бе изведен на дясното крило с дълго подаване. Мексиканецът пусна хубав пас по земя към центъра, където Педро Нето бе изпуснат от защитата на Ливърпул и прати топката в мрежата за ужас на хората по трибуните.

Това попадение ядоса хората на Юрген Клоп и те започнаха масирани атаки към вратата на гостите. С пропуски се отличиха Луис Диас, чийто удар в 10-ата минута бе спасен от Жозе Са, а четири минути по-късно шут на Наби Кейта бе блокиран.

В 18-ата минута Уулвс имаха шанс, но удар отдалеч на Леандър Дендонкер мина на сантиметри над напречната греда.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Ибрахима Конате пусна топката към Тиаго, който технично с пета изведе Садио Мане зад защитата на „вълците“. Сенегалецът нахлу в наказателното поле и хладнокръвно прати топката покрай Жозе Са за 1:1.

Малко преди изтичането на 40 минути Хи-Чан Хуан получи прцизно подаване в наказателното поле и стреля, но Алисон направи страхотно спасавяне и остави тима си в играта за титлата.

Пет минути след началото на втората част Диого Жота направи разсичащ защитата пас към Садио Мане и десетката на домакините прати топката в мрежата, но бе отсъдена засада и така равенството остана.

Натискът на Ливърпул продължаваше, като паралелно с това Астън Вила водеше на Манчестър Сити.

Защитата на Уулвърхемптън обаче се справяше добре и предпазваше вратата на влезлия като резерва Джон Руди от втори гол.

В последните десетина минути феновете на „Анфийлд“, а също и играчите на Ливърпул, научиха, че Ман Сити успя да обърне Астън Вила и това като че ли леко се отрази на импулса на домакините.

В 83-ата минута Трент Александър-Арнолд направи страхотен диагонален пас към Луис Диас. Колумбиецът предоля Джони Кастро и Вили Боли, но ударът му бе блокиран и топката напусна очертанията на терена.

При корнера се създаде суматоха в наказателното поле на „вълците“, като първо топката бе избита от голлинията от Хименес. Жоел Матип обаче с глава пусна топката към Мохамед Салах и с бързо обръщане египтянинът прати топката в мрежата от 1-2 метра.

Анди Робъртсън врака трети гол за тима на Юрген Клоп в 89-ата минута, когато проби от лявото крило към центъра. Последва двойно подаване с Роберто Фирмино и хубав завършващ удар по земята.