Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ЧЕТВЪРТИ ДЕН: Протест с искане за оставката на директора на „Пирогов“

          25 януари 2024 | 00:00 190

          Протестите с искане за оставка на директора на „Пирогов“ продължават и днес, но пред Съдебната палата. 

          - Реклама -
            
            

          Организаторите от фондация „Даная“ очакват решение на Административния съд в София по жалбата на д-р Валентин Димитров, директор на болницата за спешна помощ, срещу протокола за освобождаването му от поста.

          Протоколът беше внесен от министъра на здравеопазването в началото на декември с мотив нарушения и лошо финансово състояние на лечебното заведение. 

          От фондацията твърдят, че директорът няма право на това обжалване, тъй като не е акционер в дружеството. Протестиращите носят плакати, с които настояват директорът на „Пирогов“ да напусне поста.  

          Михаела Димитрова, Мария Радкова и Ваня Стоянова заявиха:

          „Абсолютно всички деца в тази държава заслужават много повече и не заслужават да умират в 21-ви век от болести, които определено могат да бъдат лекувани и предотвратявани“.

          „Всички проблеми в здравеопазването, които доведоха до това и които водят до много, много проблеми за всички български граждани“.

          „Подкрепям протеста, защото не искам утре моето дете или нечие друго да е на мястото на Даная, защото смятам, че системата има проблеми, които трябва да бъдат разрешени, вместо да си затваряме очите пред тях“. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Йордан Тодоров: АЕЦ „Козлодуй“ трупа милиони загуби заради части без лиценз

          Служебното правителство положи клетва пред Народното събрание в присъствието на Илияна Йотова.

          Задържане под стража двама обвинени за отвличане и разпространение наркотици в „Студентски град“

          Съдът прие, че има достатъчно доказателства и риск от ново престъпление

          ЦИК кани Андрей Гюров на среща в петък

          Предизборната кампания започва на 20 март
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions