ФЕНОМЕНАЛЕН: Григор детронира №2 в света и ще играе на полуфинал в Маями (ВИДЕО)

Най-добрата ни ракета е на една победа от топ 10 в ранглистата

13 дниСпортни 18 Антония Лазарова

Григор Димитров изигра един от най-силните мачове в своята кариера и победи световния №2 и №1 в схемата Карлос Алкарас с 2-0 сета(6:2, 6:4) в мач от 1/4-финалите на силния турнир в Маями от сериите Мастърс 1000.

Алкарас бе в серия от 9 спечелени мача и нямаше загуба срещу съперник извън топ 10 в 10 двубоя на твърди кортове от началото на този сезон.

"За да спечелиш срещу Карлос Алкарас, трябва да играеш по най-добрия начин.Понякога да играеш опростено е ключовото нещо, но е трудно да го направиш. Радвам се, че спечелих в 2 сета и показах добро ниво. Използвах всеки един шанс, който имах, това беше много важно. Трябваше да продължа да бъда агресивен постоянно и успях да го направя. Никога не бях стигал до толкова напред тук и много се радвам". Това заяви Гришо след фантастичната си победата.

Бившият №3 в света от България има особен повод да помни тазгодишното издание на турнира в Маями, защото с класирането си за четвъртфинала влезе сред най-добрите 8 на всички състезания от "Мастърс 1000". Нещо повече, Григор има поне полуфинал на 8 от 9-те подобни състезания, като единственото изключение остава Мадрид, където през 2015 г. бе четвъртфиналист.

На полуфиналите Григор Димитров ще се изправи срещу Александър Зверев, който победи Фабиан Марожан на 1/4-финалите.