Георги Кабаков отсъди три дузпи и показа червен картон в мач от Лига Европа

Българският съдия ръководи двубоя между Антверп и Рейнджърс

пропускане
3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Българският съдия Георги Кабаков ръководи двубоя от Лига Европа между Роял Антверп и Глазгоу Рейнджърс в четвъртък вечерта. Мачът се игра в белгийския пристанищен град Антверпен.

Роденият в Пловдив рефер направи мача противоречив, след като отсъди общо три дузпи и показа един червен картон в рамките на 90-те минути, а шотландците спечелиха сблъсъка с 4-3.

Още в началото на двубоя, българинът не отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле. По-късно нападателят на Рейнджърс Морелос излезе сам срещу вратаря, като бе в позиция на засада, но такава не бе свирена.

Халфът на "сините" от Глазгоу Джо Арибо откри резултата в 39-та минута. Поради контузията на капитана на Рейнджърс Джеймс Тавениър, българският рефер отсъди 4 минути добавено време на първата част, като в крайна сметка се играха 8. Домакините осъществиха обрат чрез голове на Авенати и Лиор Рафаелов от дузпа.

През втората част Кабаков даде наказателен удар и за Рейнджърс, при което левият бек Борна Баришич изравни. Малко след това обаче камерунецът Онгла отново изведе белгийският тим напред.

В края на двубоя все пак воденият от Стивън Джерард тим показа характер. Най-напред с попадение на влезлия като резерва Райън Кент, Рейнджърс изравни, а в 90-та минута Георги Борна Баришич донесе победата на "сините" след още една дузпа, отсъдена от Георги Кабаков. Това бе и моментът, когато българинът изгони бранителя на домакините Абдулай Хек.

Реваншът ще се играе на стадион Айброкс в Глазгоу, в четвъртък, на 25 февруари, в 19:55 часа българско време.