Григор Димитров на четвъртфинал в Мелбърн с изненадваща лекота

Българинът прегази световния номер 3 Доминик Тийм с 6-4, 6-4, 6-0

пропускане
3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Григор Димитров се класира за четвърфиналите на Australian Open 2021. Българинът се справи с изненадваща лекота с шампиона от US Open и номер 3 в света - австриецът Доминик Тийм. Хасковлията отново не загуби сет след 6-4, 6-4, 6-0.

Първият и вторият сет се развиха идентично, като Тийм правеше пробив във всеки един от тях, за да поведе 3-1. Българинът обаче веднага връщаше пробива и от своя страна пробиваше в деветия гейм.

Със солиден сервис гейм на нула Григор успя да затвори и втория сет в своя полза, а в последствие не даде нито един гейм в третата част на силния си съперник, като по този начин спечели осем поредни гейма.

На четвъртфинал българинът ще играе срещу квалификанта от Русия Аслан Карацев, който постигна голяма победа с обрат от 0-2 сета срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим - 3-6, 1-6, 6-3, 6-3, 6-4.

Това ще бъде четвърто участие за Григор в най-добрите осем в Мелбърн. Хасковлията е достигал полуфинал на турнира преди 4 години - през 2017 година.