Колеблива България стартира успешно

„Лъвовете“ спечелиха с 3:1 срещу Египет

5 годиниСпортни 5 Боряна Райчева

Българският национален отбор по волейбол започна с победа олимпийската квалификация във Варна! Лъвовете се наложиха с 25:11; 33:31; 19:25; 25:19 над Египет. По-рано днес фаворитът Бразилия също спечели срещата си с Пуерто Рико без да загуби гейм.

Двубоят започна ударно за нашите, които спечелиха първия гейм с 25:11. Във втората част гостите стабилизираха играта си, а в края даже имаха инициативата. Те изпуснаха 6 геймбола преди да дойде серията от 3 поредни точки за нашите, с която те успяха да измъкнат гейма с 33:31.

В третия гейм подемът в играта на гостите продължи, а и като че ли нашите също загубиха концентрация. Египет имаше предимство през цялото време и съвсем логично спечели третата част с 25:19.

Четвъртият гейм започна равностойно и продължи точка за точка до второто техническо прекъсване. Последва серия от 4 точки за нашите, с които те си осигуриха комфортен аванс. Българите запазиха предимството си до края на гейма и го спечелиха с 25:19.

Следващият съперник на националите е Пуерто Рико, а мачът е утре с начален час 20:30.