Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Надежда Йорданова: Законопроектът за делегираните прокурори липсва в програмата на НС

          15 юни 2022 | 00:00 100

          „Всички знаем колко е важно за българските граждани да се разследва корупцията с евросредства. Тов се прави от европейските делегирани прокурори. Внесли сме промени в Закона за съдебната власт, които дават по-добра възможност на европейските делегирани прокурори в България да си свърша работата. Миналата седмица мина на първо четене, но тази не е в програмата на НС“, това заяви Надежда Йорданова пред NOVA.

          - Реклама -
            
            

          „Аз нямам обяснение по този въпрос. Считам, че ПГ вместо да се занимават с тясно партийни интереси да заложат време и да обърнат внимание на важните законопроекти“, продължи тя.

          „Аз съм министър от ДБ, а ДБ е подписала коалиционно споразумение с ПП. Вътрешно партийните спорове обиди, нападки към един от коалиционните партньори не мога да коментирам“, заяви Йорданова.

          По думите ѝ управляващото мнозинство трябва да работи по-ефективно.

          „Имаме поредица от кризи, имаме война в Европа. Нека се върнем към важния дневен ред на обществото“, призова правосъдният министър.

          „Работата по различните законопроекти вървеше по-бавно, отколколкото планирахме и честно казано сама очаквах. В Плана за възстановяване и устойчивост има поредица от мерки, които трябва да се случат до края на годината, за което ни трябва работещ парламент. От това зависи дали 13 млрд. ще влязат в икономиката“, подчерта Надежда Йорданова.

          „Нека тези, които водят спорове, се замислят за бъдещето на България“, заяви тя.

           

           

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ИТН сезира прокуратурата за натиск от служебния вътрешен министър Емил Дечев

          Мотивите за сигнала се основават на публична информация, че Емил Дечев е поискал оттеглянето на главния секретар на МВР

          Симеон Дянков: Служебният кабинет няма мандат да пренаписва бюджета

          Според Дянков амбициите на служебното правителство за намеса в съдебната власт са трудни за реализация

          Костадинов: Служебният кабинет разчиства сметки и готви четворна коалиция

          "Този кабинет очевидно не е съставен, за да прави честни избори, а по-скоро да разчиства сметки"
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions