Search Suggestions
      вторник, 17.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Рашков за 3,9-те млрд.: МРРБ не е направило нито една стъпка да уточни законноста на ин-хаус договорите

          10 юни 2022 | 00:00 120

          „Нека да се задвижи процедура, а не само да слушаме намерения и тогава да се прецени“, това заяви вътрешният министър Бойко Рашков bTV след предложението на Кирил Петков силовият министър да оглави КПКОНПИ.

          - Реклама -
            
            

          „Мястото на КПКОНПИ е вакантно“, лаконично отговори Рашков за това дали е готов да поеме поста.

          По думите му, ако поеме поста, това няма да доведе до съществена промяна за него.

          „Аз не знам този млад човек от къде си ги измисля тези неща, но прави неприятно впечатление смелостта, а не информираността за неща, които той не разбира“, каза той по отношение на думите на Станислав Балабанов за него.

          „Реформата в 98% е приключена и е интересно как депутат като него не го знае“, категоричен беше той.

          Той определи като невярно твърдението на Балабанов, че трябва да бъдат освободени около 7000 души от МВР и подчерта, че към момента са съкратени около 2000 и тепърва остава това да се случи за около още 2000.

          „Няма място да се използва това дали някой има или няма смелост да извърши определени действия“, категоричен беше той.

          „Смятам, че има достатъчно доказателства, за да се изправят редица лица пред съда“, каза той по отношение на делото за АМ „Хемус“.

          „МРРБ не е направило нито една стъпка, за да сезира български съд дали така наречените ин-хаус договори дали са законосъобразни и ако не са – да бъдат обявени за нищожни договорите, нито една стъпка. И понеже строителният пазар у нас е „завзет“ от тези фирми, които през онзи период са били близки до властта и са получили тези договори и авансово милиони, няма други фирми в момента и единствената възможност е тези близо 4 млрд. да се изсипят отново към тези фирми“, заяви той по отношение на спора с Гроздан Караджов за парите за пътища.

          И допълни, че хората нямат никаква гаранция, че действията по време на кабинета на Бойко Борисов няма да се повторят.

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Агенцията по заетостта отчита 5,4% безработица през януари

          През януари работа са започнали 10 100 от регистрираните безработни

          Панчугов: Нито едно служебно правителство не е успяло да се държи като независимо и обективно

          Да се опитаме да излезем от истерията, която цари всеки път около организацията на изборите
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions