Search Suggestions
      петък, 13.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Владислав Панев: Проверката за разкритията на Илчовски трябва да е максимално прозрачна

          10 май 2021 | 00:00 220

          Институциите трябва да се задействат бързо. НАП и КФН трябва да установяват дали са верни твърденията за сделки между фирми на Илчовски и „Градус“ са истина, дали има ли обмен на пари. Това коментира Владислав Панев, зам.-председател на ПГ на Демократична България (ДБ) по повод разкритията за злоупотреби, изнесени от Светослав Илчовски срещу компанията „Градус“ за манипулация на фондовата борси и за корупционни сделки. 

          - Реклама -
            
            

          „Става въпрос за 65 млн. лв. Това е много повече от кюлчета в чекмеджета. Големият разговор е защо фондовият пазар не функционира“, заяви в предаването „Лице в лице“ депутатът. 

          По думите му, ако се установи, че твърденията на Илчовски са манипулация, „Градус“ има право да заведе дела. Според Панев няма съмнение, че „Градус“ е близка до властта. Той посочи още, че трябва да се провери дали през 2017 г. има „изкуствено завишени обороти“ при „Градус“. 

          Панев смята, че в земеделието има олигарси. Отбеляза, че в България зърнопроизводителите са много обгрижвани.

          ДБ смята, че в ЕАД „Автомагистрали“ също има корупция.

          „Проверката трябва да се случи при максимална прозрачност“, настоя още Панев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Съдът спря новите правила и по-високите цени за паркиране в София

          Административният съд - София-град спря временно действието на част от промените в Наредбата за организация на движението на Столична община.

          Мъж уби сина си и рани тежко дъщеря си и майка си в София

          Столичната полиция задържа 45-годишен мъж за убийството на сина му и нанасянето на тежки телесни повреди на дъщеря му и майка му. Сигналът за инцидента на ул. „Гълъбец“ в кв. „Подуяне“ е подаден на спешния телефон

          Росен Желязков заминава за Мюнхенската конференция по сигурността

          В рамките на визитата си премиерът Желязков е планирал поредица от двустранни разговори.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions