Битката за Пловдив завърши без победител

Виктор Генев и Венсан Марсел бележат на "Лаута"

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

113-ото издание на Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев завърши без победител - 1:1. Виктор Генев бе точен за "канарчетата" стадиона в парк "Лаута", а за домакините попадението реализира Венсан Марсел. Срещата бе осеяна с много нерви и жълти картони, а капитанът на Ботев Тодор Неделев получи тежка контузия и бе заменен принудително.

Ботев бе по-активният тим през първото полувреме и овладя инициативата още в началото. Удар на Маркиньос бе избит с мъка от Рейдъл в 14-ата минута, но стражът на Локо нямаше какво да направи в 26-ата. Виктор Генев бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от свободен удар. Бранителят изпрати топката във вратата на Локо с удар от въздуха от няколко метра.

До края на първата част запомнящ се бе само един удар на Умарбаев, който бе спасен от Аргилашки.

Момчетата на Тунчев излязоха преобразени след почивката. Те успяха да изравнят малко след началото на втората част. Венсан Марсел простреля вратата на гостите, след като блокиран шут на Димитър Илиев попадна право в него и той насочи топката неспасяемо във вратата за 1:1.

Малко след гола дойде още една лоша новина за Валентич. Капитанът на Ботев Тодор Неделев се контузи и бе заменен принудително от Димитър Тонев.

До края на срещата валяха жълти картони, но в същото време липсваха положения и логично последния съдийски сигнал дойде при резултат 1:1. Ботев е начело в класирането с 19 точки, докато Локо заема 11-ата позиция със 7.