Ботев (Враца) удари Дунав в Русе

"Драконите" останаха последни в групата

4 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Дунав загуби у дома от Ботев (Враца) с 1:3 в мач от 28-ия кръг и втората осмица на efbet Лига.

Гостите от Враца шокираха „драконите“ още в началото с гол на Петър Атанасов (4), възползвал се от асистенция на Доминик Янков, а до края на полувремето запазиха аванса си.

В началото на втората част отново Петър Атанасов (49) бе точен след комбинация с Доминик Янков и Уелингтон Силва.

Влезлият като резерва Даудет Ндонгала (82-дузпа) намали след хладнокръвно изпълнение на дузпа, за която бе фаулиран от Атанас Зехиров, но Доминик Янков (87) оформи крайния резултат с много красив гол и донесе трите точки за Ботев.

В последната 90-а минута Иво Михайлов от гостите си изкара тактически червен картон. Ако бе останал само с имащия си жълт картон, заради това, че е негов девети, той щеше да бъде наказан за два мача. Така той предпочете да бъде изгонен, за да бъде със спрени права само за една среща.

След успеха си Ботев (Враца) остана трети в група Б на втората осмица с 25 точки. Дунав е последен с 22 точки.