Начало Новини Предавания На живо

Челси се измъчи, но успя срещу "свраките"

Маркос Алонсо измъкна "сините" от Лондон

8 месецаФутбол 5 Телевизия Евроком

Челси постигна трудна победа с 1:0 над Нюкасъл в двубой от 9-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон успяха да изковат победата с гол на Маркос Алонсо.Тимът на Франк Лампард доминираше изцяло в двубоя, но защитата на "свраките" и вратарят Дубравка направиха истински чудеса. През първата част Алонсо и Мейсън Маунт пропиляха удобни ситуации за гол и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 0:0.
Натискът на Челси се засили във второто полувреме. Тами Ейбрахам удари греда, а Дубравка направи впечатляващо спасяване при удар на Пулишич. Все пак в 73-ата минута Челси успя. Алонсо се справи много добре в наказателното поле срещу няколко защитника и с хубав удар простреля вратаря на Нюкасъл. В последните секунди Кийран Кларк можеше да смълчи "Стамфорд Бридж", но ударът му профуча над гредата. Челси зае третата позиция със 17 точки, колкото има и втория Лестър, който измъкна труден домакински успех с 2:1 срещу Бърнли. Манчестър Сити е с точка по-малко, но и с мач по-малко. Нюкасъл пък продължава да бъде в зоната на изпадащите с 8 точки.