Лацио се отказва от мечтата си за Топ 4

Фиорентина спечели точка с един точен удар

5 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Лацио завърши 1:1 при визитата си срещу Фиорентина в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А“.
Гостите от Вечния град започнаха по-добре и усилията им дадоха резултат в 23-ата минута, когато Чиро Имобиле се разписа след асистенция на Хоакин Кореа. До края на първата част съперниците не реализираха някое друго от положенията си, а предимството във владеенето на топката бе на страната домакините.
След почивката „виолетовите“ от Флоренция успяха да изравнят с единствения си точен удар в 61-ата минута чрез Луис Муриел, който се възползва от подаване на Кевин Миралас. „Орлите“ се опитаха да стигнат до успеха, но така и не съумяха отново да преодолеят вратаря Терасино.
Така Фиорентина записа 13-о реми от началото на сезона и заема десето място с 37 точки. Лацио е осми с 42 точки и е на 2 от намиращите се пред него Рома, Торино и Аталанта.